Strava

Top 15 zdravých potravin pro první trimestr stravy během těhotenství

Pin
Send
Share
Send


Těhotenství je doprovázeno několika změnami v těle, a tak byste měli také přijmout svou rutinu podle toho. Vzhledem k tomu, že vaše tělo nyní podporuje živé systémy dvou lidí, musíte být opatrní na všechno, co děláte, a zvlášť navíc věnovat pozornost vaší stravě. Jak se vaše tělo začalo měnit, musí být obzvláště opatrná, aby vaše první trimestrová strava měla zdravé těhotenství.

První trimestr Dieta Potraviny k jídlu Když těhotná:

Zde jsou indické dietní schéma pro těhotné paní v prvním trimestru, aby zůstaly zdravé a mají zdravé těhotenství a baby-

1. Špenát:

Nejlepší jídlo pro těhotenství v prvním trimestru je špenát. Špenát je extrémně bohatý na kyselinu listovou a železo. Tato kyselina listová je užitečná pro to, aby vaše neurální trubice vašeho dítěte mohla správně zapálit v prvním měsíci po tom, co jste si mysleli. Vysoké množství železa vám pomůže v boji s anemickým stavem, kterým se mnoho žen potýká během těhotenství. Špenát může být začleněn do stravy různými způsoby, jako je konzumace surového masa, vkládání hrstky míchaných vajec do snídaně, pravidelné jídlo v salátu.

2. Čočka:

Protein je důležitou součástí stravy, protože pomáhá při růstu a udržování těla. Zvláště pomáhá při vývoji tkáně a svalů dítěte. Čočka během těhotenství může být snadno zahrnutá ve vaší stravě tím, že polévka z toho, která je velmi zdravá, nebo pokud máte chuť na některé kořeněné chutné jídlo, můžete použít čočku ve vašem burger s přidáním špenát.

Vidět víc: Dieta během třetího trimestru těhotenství

3. Ořechy:

Měli byste určitě mít ořechy jako těhotenský strava první trimestr, protože jsou velmi zdravé. Vzhledem k tomu, že nyní musíte vyživovat dvě těla místo jednoho, potřebujete další množství 60 gramů bílkovin a ořechy jsou velmi dobrým zdrojem bílkovin, na které se můžete spolehnout. Každý den můžete mít hrstku ořechů a můžete také rozdrtit několik, aby pokropily jogurt nebo zmrzlinu, aby uspokojily vaše chuť zmrzliny a to je také zdravé.

4. Citrusové ovoce:

Stejně jako špenát, citrusové plody jsou také bohaté na kyselinu listovou, které pomáhají růstu a vývoji těla. Ty také obsahují kyselinu citrónovou, která spolu s kyselinou listovou pomáhá předcházet vrozeným vadám. Můžete zahrnout citrusové plody snadno ve vaší stravě ve formě salátu, nebo nejjednodušším způsobem je mít zdravé šťávy. Citrusové plody by měly být denně zahrnuty ve vaší stravě, aby se dosáhlo zdravého těhotenství.

5. Chřest:

Během těhotenství, protože tělo podporuje metabolismus dvou lidí, vzniká nedostatek vitamínů a minerálů. Nedostatek vitaminu D je jedním z nich. Chřest je velmi vysoký v obsahu vitaminu D, který vám může pomoci překonat jeho nedostatek a také činí vaše kosti silné. S večeří můžete zahrnout do ranní stravy vajíčka jako špenát. Můžete také zahrnout chřest ve své každodenní rutině ve formě salátu.

6. Vejce:

Kromě toho, že jsou vynikajícím zdrojem bílkovin, jsou vejce také vysoce bohaté na obsah vápníku a vitaminu D. Tyto živiny jsou velmi důležité pro růst a vývoj dítěte. Zabezpečuje, aby se dítě nenarodilo s vrozenými vadami. Je to také důležité pro vývoj kostí. Můžete zahrnout tvrdé vařené vejce do prvního trimestru stravy, abyste zůstali zdraví.

7. Obr.

Ořechy také znám jako suché ovoce, které jsou bohaté na železo a železa, je základní potravinou, kterou potřebujete během těhotenství k překonání anémie. Požadavky těla dítěte na tvorbu červených krvinek se během těhotenství zvyšují, a proto vyžadují vysoké množství železa ve vašem těle a fíky jsou jeho bohatým zdrojem. Ořechy jsou také bohaté na vlákno, které je velmi výživné. Můžete jej zahrnout do své každodenní stravy, abyste byli zdraví. Další prvky, jako je draslík, fosfor a hořčík, jsou také přítomny na fících, což z něj činí velmi zdravé.

8. Brokolice:

Brokolice je vysoce bohatá na vlákninu a železo. Železo je během těhotenství velmi důležité pro výrobu červených krvinek, a tak brokolice slouží k tomu, aby splnila požadavek na železo a vlákno. Můžete zahrnout brokolici do svého denního salátu. Můžete být více kreativní a připravit recepty tím, že do něj vložíte brokolici.

9. Okra:

Okra je vysoce bohatá na kyselinu listovou a je velmi lahodná, aby ji zahrnovala ve vaší stravě. Vysoké množství kyseliny listové během těhotenství pomáhá předcházet vrozeným vadám ve vašem dítěti a pomáhá tomu, aby dítě bylo zdravé. Můžete připravit chutné pokrmy, které vám během těhotenství splní vaše chutě pro různé druhy chutí. Jedním z dobrých nápadů mít okra je mít to lehce smažit s moukou a olivovým olejem.

10. Fazole:

Během těhotenství potřebujete živiny pro růst svalů a energii. Takže nejlepší jídlo pro těhotenství v prvním trimestru zahrnuje dostatečné množství fazole ve své každodenní stravě! Fazole jsou bohatým zdrojem bílkovin, které splní vaši potřebu živin pro růst a vývoj svalů. Můžete je zahrnout do svého salátu jako jiné potraviny a na tip burgers black bean jsou příliš báječné mít!

11. Jogurt:

Jogurt je bohatý na vápník a vitamin D a jídlo jogurt denně během těhotenství zajistí, že vaše tělo získá dostatečné množství těchto živin a zabrání jakémukoli druhu slabosti ve vašem těle a kostech. Můžete zkusit šálek jogurtu s některými bobulemi, aby bylo skvělé. Můžete také zkusit jogurt smíchaný s čokoládou nebo vanilkou jako alternativu ke zmrzlině.

12. Losos:

Je velmi nutriční mít ryby během těhotenství. Losos je jedním z nich a je bohatý na vápník a vitamin D, což je dobré pro vaše kosti, stejně jako vývoj kostí vašeho dítěte. Můžete zahrnout nějaký losos ve vaší stravě jako další složku v těstovinách nebo vegetariánech nebo jej můžete zahrnout do ranní stravy s vejci.

Vidět víc: Zdravá jídla během těhotenství

13. Kuře:

Kuře má velké množství železa, které pomáhá při výrobě červených krvinek a poskytuje dostatek kyslíku pro vaše tělo. Nejlepší je pro těhotné ženy, aby během těhotenství zahrnovaly tělo bez organických hormonů, aby měli zdravé dítě.

14. Hovězí maso:

Pokud získáte dostatečně vařené hovězí maso, pak je pro vás velmi výživné, protože obsahuje hodně železa, které je zdravé, stejně jako vaše nenarozené dítě. Krmení trávy, organické a hormonální hovězí maso je velmi zdravé a výživné, aby zahrnovalo ve vaší stravě jedlé zdravé dítě a matku.

15. Collard Greens:

Vzhledem k tomu, že většina žen postrádá železo během těhotenství a tudíž koláž zelené jsou dobrým zdrojem pro boj s nedostatkem železa. Můžete přidat to na polévku nebo být trochu kreativní a tam jsou hell spousta receptů k dispozici zabudovat collard zeleniny do vaší stravy.

Zahrnutí těchto potravin do vašeho denního stravovacího diagramu vám pomůže zajistit bezpečné a zdravé těhotenství. Takže jíst zdravě a dát zdravý život tomu, aby se narodilo dítě.

Obrázky Zdroj: Shutter stock

Pin
Send
Share
Send