Jóga

Padahastasana (stálý dopředný oblouk) - jak dělat a výhody

Pin
Send
Share
Send


Brzy ráno je těžká přestávka, zvláště když je sestavena s naplánovanými kancelářskými jízdami a dlouhým plánovaným dnem. V rámci rychlých koupelnových běhů a závěrečných zrcadel se vždycky doporučuje, abyste se rozhodli pro malý čas jógy a stiskli jste je někde mezi vašimi přísnými harmonogramy.

Jóga se kdysi zaměřuje nejen na vaši zdravotní péči, ale především na duševní spokojenost. Říká se, že zdravá mysl chová zdravou bytost, a proto je příliš mnoho jógy vhodným prostředkem pro tělesnou zdatnost. V dnešním článku budeme hovořit o jedné takové józe nazvané Padahastasana. Zatímco procházíme pokyny a kroky, uvádíme také výhody pro tento postoj jógy.

Obsah:

  Jak se dělat Padahastasana (stálý dopředný oblouk) a výhody:

  Jak to udělat?

  Tento postoj je ve skutečnosti jedním z nejjednodušších postojů jógy, kde konečná pozice bude mít obrácené pasu nahoru, jak si odpočinout a ulehčit do své představy. Anglické jméno pro toto je ruka-k-noha Pose, uložit jméno na jeho doslovný význam. Slovo "Padha" označuje nohu, zatímco "hasta" jde za ruku.

  Nicméně, i když konečný postoj může vypadat lákavě snadné k dosažení, jen vědět, že je stále hodně roztahování zapojené do této postavení, které by bylo těžké pro normální tuhé tělo. Proto přišla přísná rada, že se nepokoušíte zdokonalit svůj postoj při prvním pokusu. S praxí to však bude stejně snadné jako houbový dort.

  Vidět víc: Eka Pada Rajakapotasana Výhody

  Začněte tím, že si uložíte jógu. Měli byste stát rovně hledět na něco na úrovni očí, abyste zabránili ohnutí krku. Nyní narovnejte páteř a dokonale ji vyrovnejte s krkem. Totéž platí pro vaše končetiny, které jsou pro celou cvičení rovné a tuhé.

  Nyní pomalu zvedněte ruce rovně, takže je paralelní se zemí, jak se nyní ohýbáte dopředu, v pasu nahoru. Toto je druhá postoj. Vaše spodní tělo by mělo udržovat svůj pevný postoj, zatímco horní tělo, které se nyní ohýbá, by mělo být rovnoběžné se zemí. Pokračujte celou cestou dolů v dalším kroku a udržujte končetiny rovně, jak chcete, dotýkat se vašich dlaní na prsty.

  Při dalším kroku se podívejme nahoru a dopředu, jak napínáte své tělo až na druhou pozici. Pohlédněte na okamžik předtím, než se vaše tělo spadne elegantně až do posledního postoje. Vaše hlava by měla mít ruku nízké mezi oběma rukama, zatímco si odpočinula vaše paže a uvolnila napětí z horní části těla.

  Vidět víc: Padma Mayurasana

  Jak nám to pomáhá?

  • Padahastasana jóga reguluje tok krve v těle tím, že ji zvyšuje a snižuje, zatímco vykonáváte jógu. To je důvod, proč byste se mohl trochu vyprchat a po červeném postřehovat červeně, ale o to se nemusíte starat.
  • Tato jóga je známá také díky zkvašujícím dovednostem. když zavěsíte hlavu, určité množství krevního proudu spěje do vašeho mozku, vyživuje pokožku hlavy a omlazuje obličejové svaly. To je důvod, proč to může souviset s silnějšími a delšími vlasy spolu s rozjasněním pokožky.
  • Jedná se o nesmírný trénink pro míchu, který prochází některými úseky a ohyby, čímž zmírňuje tuhost samotnou.
  • Bolest zadních svalů může být vyléčena tímto cvičením, kde se ohýbáte dolů, zatímco udržujete dolní část těla tuhé, táhne a otevírá svalovou rigiditu.
  • Tlak břicha, který se projevuje v tomto postoji jógy, je dobrý pro vaše zažívací záležitosti.

  Vidět víc: Parivrtta Baddha Parsvakonasana

  Obrázky Zdroj: Shutter stock

  Pin
  Send
  Share
  Send