Krása a móda

Zácpa u dětí

Pin
Send
Share
Send


Zácpa je běžný problém, který se vyskytuje u dětí a rozhodně se jedná o děti, které se o ni nejméně obtěžují. Pokud má dítě tři nebo méně než tři střevní pohyby za týden, je považováno za zácpu. Může to být způsobeno tvrdým, suchým a velkým množstvím stolice.

Zácpa nastane, když svalová kontrakce ve střevě je příliš pomalá, aby se stolice vytlačila ze systému nebo nedostatek vody v stolici, aby se změkčila a vyhnula se ze střeva. Je to extrémně bolestivé, způsobuje zduření vašeho žaludku. Děti, které trpí tímto problémem, jsou obvykle ty, kteří pijí méně vody, konzumují nízký obsah vlákniny a vysoký obsah tuku a cvičí méně. Jednoduché a potřebné změny ve stravě dítěte vás mohou oživit, protože jsou dočasné povahy.

Zácpa u dětí:

Zácpa u dětí by měla být řešena odlišně od zácpy u dospělých, protože důvody jsou odlišné.

Dětské písmo má tendenci jít do koupelny, i když je touha silná pravděpodobně proto, že jsou příliš líní nebo zaneprázdněni při hraní zábavné hry. To může někdy vést k problému zácpy, když stolička stoupá a nesníží se později, když se těžko obtěžují.

Vidět víc: Nejlepší lékařství pro zácpu

Stres je dalším faktorem, který vede k zácpě v dětech. Tento stres se jistě liší od stresu, který u dospělých trpí. Faktory stresu mohou zahrnovat, když se o něco zajímá, bojují doma mezi staršími, chodí do nové školy, obávají se učitelů a vytvářejí nové přátele. Emocionální vzestupy a dolů mohou způsobit zácpu u dětí.

Dalšími příčinami zácpy jsou nízký obsah vlákniny, léky, specifická onemocnění a stavy, neznalost nutkání. Takže při řešení tohoto problému u dětí je třeba se postarat o jejich dietu, léky a změny v chování.

Strava:

Hydratace těla:

Většina dětí nepije vodu, i když je o to požádána. Vynucte je do pitné vody a snažte se, aby je tento návyk vnášel do své rutiny. V ideálním případě by mělo být denně spotřebováno 6 sklenic vody. V případě zácpy by měla být spotřeba zvýšena o 4-6. Každodenní cvičení pomáhá při odstraňování problému zácpy. Kromě toho vypláchne toxiny a ztratí tělo.

Vidět víc: Domácí léky na léčbu zácpy

Potraviny bohaté na vlákninu:

Potraviny bohaté na vlákniny pomáhají snadno procházet stolici ven ze systému. Inspirujte zdravou stravu bohatou na vlákniny ve vašem dětském režimu. Některé příklady potravin bohatých na vlákniny jsou celozrnný chléb a obiloviny, zelenina, fazole, ovoce.

Jeden by neměl jíst všechny z nich najednou. Přimějte je, aby jedli málo, aby se jejich tělo zvyklo na to a bylo účinné s časem.

lněné semínko:

Tyto malé hnědé semena mohou dělat zázraky v uvolnění zácpy. Je obohacen o vlákninu. Může být posypán obilovinami a jogurty a smíchán do smoothies.

Banán s teplým mlékem:

Děti by měly pomalu jíst banány a dobře je žvýkat sklenicí teplého mléka. Banán by měl být velmi zralý nebo může pracovat naopak. V jejich případě funguje velmi dobře, aby přesunuly stolici z těla.

Vidět víc: Zácpa způsobuje

Změny chování:

Děti nechodí do toalety denně, aby vytáhly stoličku z těla. Měli byste být proto povzbuzováni, abyste denně chodili do koupelny, abyste si mohli lehce pohybovat stolice a udržovat zdravou údržbu systému.
Mohou být okouzleni obchodem, jako je karamelka nebo cukroví, aby se pravidelně snažili pracovat s každodenním zvykem.

V případě, že je problém intenzivní, je třeba konzultovat lékaře. Správná péče a léky mohou dobře fungovat spolu s určitými změnami ve stravě a pravidelných návycích.

Pin
Send
Share
Send