Péče o vlasy

Jak chránit vlasy před sluncem

Pin
Send
Share
Send


Léto je období, kdy můžeme mít nejlepší okamžiky našeho života. Je to čas, kdy vyjíždíme, hrajeme a bavíme se na slunci. Současně však sluneční paprsky způsobují velké poškození vlasů, které způsobují rozpad vlasů. Letní teplo nás brání v užívání zdravých a skákacích vlasů po celý rok, protože během léta oslabuje prameny. Vlasy se stávají bez života a v důsledku takového vystavení slunci se eliminuje skákací a lesklý efekt. Spolu s tím čelíme i jiným problémům s vlasy, jako jsou lupiny, pádu vlasů atd. Teplo způsobuje poškození pokožky hlavy. Po dlouhém vystavení slunci se objevují spálené značky.

Tato zranění jsou nevyhnutelná, pokud nebudeme kontrolovat je včas. Budeme muset přijmout několik jednoduchých kroků, které zajistí bezpečnost vlasů i v létě.

Tipy na ochranu vlasů před sluncem:

Následují některé z nejlepších způsobů, jak chránit vlasy před sluncem.

1. Vyhýbat se kosmetikám:

Výrobky na vlasy, přestože naše vlasy vypadají lesklé a krásné, způsobují velké škody na kořenech a pokožce hlavy. Použití příliš mnoha kosmetických přípravků, jako je zbarvení nebo ošetření vlasů v lázních, oslabení vlasů a usušení. Vaše vlasy jsou již suché, když si užíváte léto. Proto nadměrná suchost nebude pro vaše vlasy dobře. Můžete však použít kosmetiku na vlasy před začátkem letních let po skončení sezóny.

2. Vyhýbat se produktům na bázi citronu:

Výrobky na bázi citronu způsobují, že pramen vlasů je suchý, což je jeden z hlavních důvodů rozpadu vlasů. Spotřeba nápojů nebo potravin nebo použití produktů, které mají jako základní složku citronu, vyschnou vlasy mnohem rychleji než obvykle. Z tohoto důvodu je vyhýbání se takovým výrobkům v létě nutností.

Vidět víc: Jak vyfouknout vlasy doma

3. Použití klobouku:

Klobouk chrání vlasy před přímým slunečním zářením. Bude působit jako deštník pro vlasy a ochrání ji před škodlivými UV zářeními. Klobouky jsou v současnosti trendem. Kupte si jednu a skálajte ji a současně ochraňujte své vlasy.

4. Použití kondicionéru:

Po šamponech použijte vhodný kondicionér na vlasy, abyste vlasy zvlhčili. Teprve letní teplo způsobilo suché vlasy. Proto byste se měli pokusit obnovit suchost pomocí nejvhodnějšího hydratačního roztoku na vlasy. Tímto krokem se ujistíte, že vlasy jsou dobře vyživovány a sníží se rychlost poškození slunce.

Vidět víc: Udržujte své vlasy v bezpečí

5. UV ochrana:

Na vlasové prameny můžete použít UV ochranný krém na obličej. Smíchejte s vhodným množstvím vody a použijte ji na vlasy, abyste ji ochránili před škodlivými slunečními paprsky. Kromě ochrany tváře SPF krémy také omezuje pokožku hlavy od přímého vystavení slunci.

6. Vyhněte se ohřevu:

Při létě se nepokoušejte používat vysoušeče vlasů ani vysoušeče vlasů. Léto je horké období, které způsobuje především poškození vašich vlasů a nebudete mít žádný jiný vnější faktor, který by poškodil vaše vlasy. Kromě použití takových věcí udržujte vlasy hydratované a hydratované.

Vidět víc: Jak získat objem ve vlasech přirozeně

7. Vázání vlasů:

V létě se vaše vlasy přirozeně rozzlobují. Nenechte vlasy suché a frizující. Zajistěte si správné uchycení a přijměte styly jako pletené pásy, ponytails atd.

Zdroj obrázku: Shutter stock

Pin
Send
Share
Send