Krása a móda

Anémie v těhotenství: příčiny, příznaky a léčby

Pin
Send
Share
Send


Co je anémie?

Anémie se vyskytuje, když se v těle nachází nedostatek červených krvinek, které přenášejí kyslík do tkáně a do ostatních částí těla. Všichni víme, že během těhotenství se v těle produkuje více krve na podporu růstu dítěte. Takže anémie může bránit správnému vývoji plodu. Pokud je nedostatek železa nebo jiných živin, tělo není schopno produkovat červené krvinky.

Mírná anémie je velmi častá během těhotenství. Ale v případě nedostatku železa a jiných živin může trpět těžkou anémií, která není pro vaše dítě prospěšnější. Anémie může být opravdu unavená a unavená. Je to nejčastější porucha krve. Dobrá doba by měla být léčena jinak, což může způsobit vážné komplikace pro vás a pro dítě.

Existují dva typy anémie

1) Anémie s nedostatkem železa
2) Nedostatečná anémie z folátů

Příčiny anémie:

1) Chudokrevná anémie nastává, když tělo nemá dostatek železa k produkci potřebného množství krve. Hemoglobin se vyrábí v nižším množství, což je bílkovina v červených krvinkách. Hemoglobin je zodpovědný za přenos kyslíku z plic do jiných částí těla. Toto je nejčastější forma anémie během těhotenství.

Vidět víc: Příčiny krvácení během těhotenství

2) Anemie nedostatku folátů nastává, když se kyselina listová - typ vitaminu B produkuje méně v těle. Folát je nutný k produkci nových buněk červené krve. Při nedostatku folátu není tělo schopno produkovat dostatek červených krvinek k transportu kyslíku do všech tkání v těle.

Symptomy:

1) Stále unavený a unavený
2) Rychlý nebo bzučivý srdeční tep
3) Dýchání, které užíváte
4) Problémy v koncentraci
5) Kůže se stává bledějším.
6) Bolest srdce a podrážděnost

Přidružené rizikové faktory:

Riziko vzniku anémie se zvyšuje, pokud
1) Těhotná žena je teenager
2) Nepoužívejte dobré potraviny, které jsou bohaté na železo a jiné živiny
3) Přenášení více než jednoho dítěte v děloze.
4) Časové období mezi dvěma těhotenstvím nebylo moc.

Vidět víc: Spací pozice pro těhotné ženy

Opravné prostředky:

1) Vitamin B12 - tento organismus vyžaduje tělo k produkci červených krvinek. Když těhotná žena nedostane dostatek vitamínu z příjmu potravy, jejich tělo není schopno produkovat červené krvinky.

2) Pro tento vitamin je třeba jíst maso, drůbeží výrobky, vejce a mléčné výrobky.

3) Jezte stravu, která vám poskytne dostatečné množství doplňků železa.

  • Pro ne vegany máte červené maso, drůbež a vejce. U veganů je také spousta potravin, které poskytují železo. Seznam obsahuje fazole, čočku, tofu, zelenou listovou zeleninu, brokolici, chleby z celých obilovin, ovesné vločky, semena a obiloviny obsahující železo.
  • Jeden by měl také přestat užívat pilulky nebo doplňky vápníku. Vápník brání tělu absorbovat železo.
  • Jeden by měl jíst potraviny, které pomáhají železo absorbovat tělem. Tento seznam potravin obsahuje potraviny bohaté na vitamín C, jako amla, guava a oranžová. Doplňky vitamínu C lze také konzumovat. Rajčatová šťáva, plátky papriky, jahody a hroznové ovoce jsou dobrou možností občerstvení.

Vidět víc: Péče o těhotnou ženu

Tipy:

Vysoké množství železa ve stravě může narušit váš střevní trakt. Takže potraviny, které jsou bohaté na železo, jsou lepší než doplňky obsahující železo. Doplňky mají vedlejší účinky na tělo. Vysoké množství může vést k problémům se zácpou. Během takových podmínek je třeba vypít šťávu ze sušených švestek, protože to je přínosné.

Vždy je lepší konzultovat lékaře před tím, než začnete užívat nějakou formu doplňků.

Obrázky Zdroj: Shutter stock

Pin
Send
Share
Send