Krása a móda

Top 13 festivalů v Dillí

Pin
Send
Share
Send


Indická multikulturní rozmanitost může být vidět v každoročních vícenásobných náboženských oslavách, které postihují společnost Dillí každý rok. Tento článek uvádí seznam festivalů, které jsou specifické pouze pro Delhi a nenajdou se nikde jinde v Indii ani ve světě.

Obsah:

  Festivaly v Dillí:

  Zde jsme se zapojili do některých slavných festivalů v Dillí s obrázky, které vás rozhodně přitahují.

  • Lohri - 13. ledna:

  Festival Lohri je koncem zimy. Vyvrcholení této sezóny oslavuje Lohri, která zahrnuje ohniště, tanec a zpěv.

  • Kite Flying Festival - Jan:

  Tento festival se koná ve stejný den jako Makar Sankranti. Oslavuje se nad Palikovým bazarem, na zelených trávních porostech a dokonce i v Connaught Place. Tento festival přitahuje mezinárodní publikum.

  Vidět víc: Slavný festival Andhra Pradesh

  • Basant Panchami - 2. února:

  Jedná se o hinduistický festival, který vítá a oslavuje jaro po krutých chladných a kousavých větrech zimy v měsících ledna a února. Je to jediný okamžik, kdy Mughal zahrady za Rashtrapati Bhavan umožňují veřejným návštěvníkům měsíc.

  • Thyagaraja Festival - únor:

  Tento festival zahrnuje projekce jižní indické hudby a tance. Je oslavován proti univerzitě Jawaharlal Nehru, která je v chrámu Vaikunthnath.

  Vidět víc: Pondicherry Festival

  • Maha Shivratri - březen:

  Tento festival slouží k oslavě "Tandavy Nritya" lorda Šivy. To se koná v měsíci os Phalguna, v noci Amavasya. "Tandava Nritya" je kosmický tanec Šivy, který se slaví po celou noc díky modlitbám a postům žen.

  • Výročí Amir Khusrau - duben:

  Tento festival nebo výročí se slaví prostřednictvím veletrhu, který se koná v Nizamuddinu a který je doprovázen qawwali hudbou a sufí hudbou. Národní dramatický festival se také koná v současné době v Rabindra Bhawanu.

  Vidět víc: Lakshadweep Festivaly

  • Baisakhi-13. dubna:

  Tento festival je hindským novým rokem. Je to začátek sezóny sklizně a slaví se na vrcholu léta.

  • Buddha Jayanti -Maj:

  Tento festival označuje narození Pána Buddhy. Oslavuje se na první úplňku v květnu. Na různých místech se konají modlitební schůzky jako Buddha Vihar, Ring Road a Mandir Marg. Tento festival nejen slaví narození Pána Buddhy, ale také dosažení jeho osvícení a nirvány.

  • Mahavir Jayanti -Maj:

  Tento festival označuje narození lorda Mahaviru. Na různých místech se konají modlitební schůzky a je to festival Jaina.

  • Mezinárodní festival Mango - červenec:

  Tento festival zahrnuje zobrazení více než pěti set různých druhů původních mangů. Zobrazují se na stadionu Talkatora. To přitahuje mezinárodní a národní turisty, kteří mají možnost ochutnat mango a sledovat program.

  • Phoolkwalon-ki-Sair -October:

  Tento festival je podobný Mehrauli. Jedná se o procesi prodejců květin, která byla zahájena v 16. století. To se koná počátkem října. Lidé nesou zdobené květinové fanoušky v průvodu, který byl požehnaný ve svatyni Khwaja Utb-ud-din Bakhtyar Kaki, sufi svatého ze 13. století a chrámu Jogmaya hindu v Mehrauli. Proces končí u Jahaz Mahala s formálním obřadem.

  • Qutub Festival -October:

  Tento festival je oslavou Qutub Minar, poznamenaný tanec a zpěv na základě této historické památky z 12. století. Organizuje ji Delhi Tourism každý rok pro turisty.

  • Guru Purab - od listopadu do prosince:

  Tento festival slaví narození Guru Nanaka, prvního z deseti guru, který mají Sikhové. Oslavuje se v Gurudwaras, odkud jsou Nagar Kirtans vyvedeni do ulic. Granthees četli pasáže ze sváté knihy Sikhů, Guru Granth Sahib.

  Doporučuje se, abyste strávili nějaký čas zkoumáním těchto festivalů, protože vás spojují s duchovním dallem. S řadou tradičních obřadů, tanečních, kostýmů a veselí, budete mít rádi každý festival delhi hodí vaší cestě.

  Obrázky Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13.

  Pin
  Send
  Share
  Send