Jóga

Jak udělat Swami Satyananda jóga Asanas a jejich výhody

Pin
Send
Share
Send


Jednou z nejvýraznějších a nejzajímavějších forem jógy je Satyananda jóga. Vyvinul ji slavný a moderní učitel jógy Swami Satyanand Saraswati. Zahrnuje všechny důležité typy jógy, jako je raja jóga, hatha jóga, Pranayama atd.

Satyananda jóga - Kroky a přínosy:

Některé z nejzákladnějších póz Satyananda jógy byly diskutovány v následujících odstavcích.

Cobra Pose:

Chcete-li udělat kobru pózu, musíte ležet na žaludku a držet nohy těsně u sebe. Vaše ruce by měly být pod rameny na zemi. Zhluboka se nadechněte a zvedněte hlavu velmi pomalu. Poté musíte zvednout hrudník a břicho. Udržujte pupku na podlaze.

Bow Pose:

Chcete-li udělat luk představovat ležet na jógu pat a držet ruce po vaší straně. Vaše čelo by mělo zůstat na rohoži. Zavřete oči a dýchat dvakrát. Ohněte nyní kolena a přejděte nohy k hýždě. Držte nohy a zvedněte nohy a trup z podlahy. Držte se pro pár pózu a vraťte se na první místo.

Vidět víc: Jóga Samadhi

Lotus Pose:

Pro lotosové póze musíte sednout na jógu a skládat nohy takovým způsobem, že je jeden na druhém. Umístěte ruce na kolena, zastrčte břicho, pocítíte úsek a držte pózu na několik vteřin. Vraťte se do normální polohy a to několikrát.

Sedačka vpředu natočená vpředu:

Posaďte se na jógu a položte nohy přímo před sebe. Dýchat a během výdechu se ohýbejte a přiveďte hrudník dolů. Udržujte ramena otevřená a normálně dýchjte několik sekund. Držte jej 30 sekund a uvolněte.

Vidět víc: Jnana Yoga Practices

Místo svatojánské:

Pokud jde o kobylku, musíte ležet na podlaze s hlavou obrácenou k podlaze. Vaše paže musí být vedle sebe. Nyní mírně zvedněte nohy z podlahy, po které následuje hlava a horní část trupu. Držte se na několik vteřin a dechte. Udělejte to cvičení několikrát, protože to vám pomůže zůstat v klidu, aktivní a zdravé po celou dobu.

Kočka Pose:

Chcete-li, aby kočka pózovala, položte si ruce a kolena na rohož jako čtyřnohé zvíře. Roztáhněte prsty a podívejte se na podlahu. Dýchaj hluboce a zatlačte střed hřbetu nahoru. Podívejte se nyní na podlahu a zatočte hlavu směrem dovnitř. Zopakujte toto cvičení asi deset až dvakrát. Potom se můžete uvolnit s tělem ve vzpřímené poloze.

Vidět víc: Výhody Yin jógy

Příznivá Pose:

Šťastná póza je jedna z nejjednodušších asanas. K tomu musíte sednout na jógu s pravou nohou umístěnou v prázdném prostoru mezi levým stehno a vaším telecím svalem. Udržujte si páteř rovnou a položte ruce na bradu. Několik dlouhých a hlubokých dechů.

Horská Pose:

Chcete-li udělat Mountain Pose, postavte se rovně nohama dohromady. Přineste dlaně dohromady tak, aby se obrátili k sobě. Udržujte svou páteř rovnou. Nyní vdech a ven. Ujistěte se, že budete mít dlouhé a pomalé dechy.

Thunderbolt Pose:

Kvůli bouřlivému blesku je třeba klečet na podlahu a položit ruce na kolena. Můžete se těšit na jemný pohled a odpočívat. Posaďte se a držte pózu jednu minutu. Chcete-li uvolnit pózu, položte dlaně na podlahu a zvedněte hýždě. Přejeďte si kotníky a roztáhněte nohy.

Obrázky Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.

Pin
Send
Share
Send