Krása a móda

9 Vedlejší účinky na hořčíkový olej na zdraví

Pin
Send
Share
Send


My Indiáni nemůžeme vařit naše jídlo bez oleje a ghee. Je základem všeho a kdekoli, kde jíme jídlo. Na jihu máme kokosový olej používaný v dostatečném množství, podzemnicový olej na západě a hořčičný olej ze severu. Použití hořčičného oleje není omezeno pouze na vaření; používá se při masáži dětí a dospělých. Má také mnoho léčivých vlastností. Ale někdy má i hořčičný olej některé vedlejší účinky. Zde je několik z nich.

Nežádoucí účinky hořčičného oleje:

Zde sdílíme 9 nevýhod používání hořčičného oleje pro zdraví.

1. Kyselina eruková:

Erucic Acid je mono-nasycená mastná kyselina omega-9. Hořčičný olej se skládá z 42%. Při konzumaci ve vysokých dávkách vykazuje vliv na srdce. Tyto účinky mohou být občas toxické. Tato kyselina způsobuje vysoké riziko pro lidské zdraví, jako jsou kardiovaskulární problémy, respirační záležitosti, průjem, anémie, rakovina, příchod a úmrtí v závažných případech.

2. Zdraví srdce:

Naše srdce nemůže užívat mono nasycené mastné kyseliny. Mastná kyselina přítomná v hořčičném oleji způsobuje "idiopaidu lipidů u myokardu", což je mastná degenerace srdce. Vyvíjí fibrotické léze v myokardiálních vláknech srdce. Je to způsobeno tvorbou triglyceridů v nich. To může vést k srdečnímu selhání občas, kvůli degeneraci srdečních svalů.

3. Riziko rakoviny plic:

Kyselina erucová v hořčičném oleji způsobuje úzkost dýchacího systému. To způsobuje úzkost v plicích a dýchacích cestách. To může způsobit potíže při dechu. Říká se, že dlouhodobé užívání hořčičného oleje může způsobit rakovinu plic.

4. Podráždění způsobené:

Hořčičný olej má ještě jednu škodlivou chemickou sloučeninu. Říká se tomu alyl isothiokyanát. To způsobuje zánět plic, střeva a gastrointestinálního traktu. To vede k abnormálnímu vylučování slz, citlivosti žaludku a zvýšené neuroexcitaci.

Vidět víc: Značky hořčice v Indii

5. Vedoucí k Dropsy:

Dropsy je těžká forma otoku. Způsobuje otok měkkých tkání, což vede k akumulaci tekutin. Tento závažný stav je způsoben kyselinou erucovou. Tato kyselina se nachází ve velkém množství v hořčičném oleji.

6. Poškození kůže:

Hořčičný olej je mnohokrát používán pro masáže. Říká se, že snižuje bolest. Přeruší funkci kožní bariéry a způsobí zvýšení ztráty vody v epidermis. To způsobuje značnou změnu struktury epidermálních keratinocytů. To způsobuje malé až velké kožní puchýře.

Vidět víc: Jak vyrobit hořčičný olej

7. Externí výbuch:

Prodloužení použití hořčičného oleje způsobuje výbuch na kůži. Je podobná vyrážkám "pityriasis rosea". Tato vyrážka je benigní povahy. Může to způsobit nepohodlí. Aplikujte ledu, aby se usadil a okamžitě navštívil lékaře.

8. Alergická reakce:

Hořčičný olej je známý tím, že způsobuje alergickou reakci při aplikaci. Tato reakce imunoglobulinu E může vést ke zarudnutí pokožky. Podráždění a nepohodlí se také objevují na kůži. To je důvod; mnoho lékařů nedoporučuje masírovat kojence a děti s hořčičným olejem. V případě podráždění je nutné uvést lékaře.

Vidět víc: Hořčičný olej Cholesterol

9. Rýma:

Hořčičný olej způsobuje zvětšení sliznice. To způsobuje infuzi, která vede k kýchání, vodnatému nosu, po kapání nosu a ucpanému nosu. Nedoporučuje se používat, pokud takový stav převládá. Nepohodlí způsobené tím může být velmi nepříjemné, zvláště když musíte jít ven.

Užijete si úžasnou rybí kari v hořčičném oleji? Tento hořčičný olej může vést k vážným reakcím. Velké vedlejší účinky hořčičného oleje mohou být fatální, pokud nejsou bez dozoru. Možná nebudete moci zastavit použití hořčičného oleje v každodenním vaření. Můžete určitě snížit spotřebu.

Obrázky Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.

Pin
Send
Share
Send