Krása a móda

Krásné svatyně a parky v Gujaratu s obrázky

Pin
Send
Share
Send


Gujarat slibuje, že uspokojí všechny potřeby milovníka přírody. Jeho krajina je stejně rozmanitá jako

 • Listnaté lesy,
 • Trávníky,
 • Mořské ekosystémy,
 • Mokřiny a
 • Vlhké opadavé lesy.

Land of the Legends, jak se nazývá, je zvláště proslulý pro Liony, kteří pocházejí z rezervy Gir a je nejvyšším turistickým remízem státu. Gujarat má také první námořní park v Indii.

Zde je pohled z ptačí perspektivy na to, co stát může nabídnout.

Slavné svatyně a parky v Gujaratu s obrázky:

Národní park Vansda:

Krytý ve vznešených teakových stromech a v blízkosti 443 druhů orchidejí je Vansda National Park. Je to domov pro pythony, Russellovy zmije, kobry, kraity a množství plemen hmyzu. Také chrání ohrožené lesní skvrnité owlety a téměř 154 dalších druhů ptáků. Spolu vytvářejí symfonii melodických zvuků přírody. Nachází se v okrese Valsad v jižním Gudžarátu, patří do kategorie tropických vlhkých listnatých lesů.

Má také botanickou zahradu Waghai, která vede k procházkám po této oblasti nádherný a vzdělaný zážitek.

Vidět víc: Parky v Nagaland

Národní park a svatyně:

Tato jedinečná svatyně v Indii spadá do přílivové zóny podél Jamnagarského pobřeží a zálivu Kachchh. Požehnaný biodiverzitou, má korálové útesy, potoky, ústí řek, mangrovy, slané travní porosty a síť 42 ostrovů, které tvoří jedinečný ekosystém.

Korálové útesy a mangrovy mají velkou ochranářskou hodnotu. Poklad plný barevných korálů, je domovem hub, chobotnice, želé ryby, perlové ústřice, mořského koně, hvězdice, žraloka, delfínů a mnoho dalších odrůd pod vodou a rostlin. Vzácný pohled na mořský život je zdaleka nejvíce jedinečný park v Gudžarátu a také v Indii.

Národní park Blackbuck:

Krásu trávnického útočiště zdokonalují majestátní skákající blackbucks a nilgais. Tato zvířata, která se nachází v severní části svatyně, se nestydí lidmi a člověk je může vidět vpředu.

Část parku přitahuje ptáky jako pelikány, plameňáci, bílý čáp, kachny, malované čápi a sarusové jeřáby. Jedná se o jedno z nejlepších míst na světě pro turisty na tisíce migrujících evropských harrierů. Malé květiny jsou jedním z padesáti nejvzácnějších druhů ptáků na světě, které se chovají v parku.

Vidět víc: Národní parky v Lakshadweep

Gir:

Gir je jediným stanovištěm asijského lev, který je stále ohroženým druhem. Mezinárodně uznávaný pro úspěšné záchranu lvů z okraje vyhubení, Gir je také místo pozorování ptáků.

Podle ornitologa Dr. Salim Aliho by tato oblast byla jednou z nejvíce okouzlujících ptačích svateb v zemi, kdyby to nebylo pro lvy.

Hingolgadh Wildlife Sanctuary:

Je to přednostní lokalita pro Chinkara, modrý býk a hejno různých druhů ptáků. Její bohatá biologická rozmanitost spočívá

 • 314 druhů rostlin,
 • 230 druhů ptáků a
 • 19 druhů hadů.

Kolem 50 až 100 přírodovědných táborů organizuje Nadace GEER každý rok v období monzunu, aby dále zlepšilo povědomí mezi lidmi.

Vidět víc: Parkování v Tripura

Nalsarovar Ptačí útočiště:

Ohromující přírodní jezero s mělkými vodami, bahnitými lagunami a poseté ohromujícími ostrovy 360 přitahuje do této svatyně celou řadu stěhovavých ptáků. Jeden může kánoe přes tyto vody a svědčit tyto hejna pelikánů, plameňáků, koťat a kachen z blízké blízkosti. Nejlepší čas pro návštěvu je říjen až duben.
Nejvíce jedinečné druhy, které rozjasňují laguny, jsou:

 • Malé a větší plameňáky
 • Šedohnědé husy,
 • Open-bill čáp,
 • Lesklý ibis,
 • Coots,
 • Jeřáby
 • Růžové a dalmatské pelikány.

Pokud divoká zvěř není vás přitahuje, pak jsou zahrady kolem různých měst, jako je Sarita Udyan, zahrada Sayaji, Zákona Zahrada a Parimal Garden, atd., Které jsou také hlavní turistické atrakce.

Komplex Kankaria Lake poskytuje klid, klid a nekonečné rekreační aktivity, jako je zoo, akvárium, prohlídka vlaků kolem jezera, plavba lodí atd.

Obrázky Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

Pin
Send
Share
Send