Krása a móda

Jan Sirsasana - Jak dělat a výhody

Pin
Send
Share
Send


Jan Sirsasana pochází ze slov sanskritu Jan, což znamená knee a sirsa význam head a asana význam pose . Stejně jako mnoho jiných ohybů vpředu je Jan Sirsasana považován za obnovovací pózu kvůli uklidňujícímu účinku. Je také řečeno, že znovu energizuje tělo, zmírňuje stres a úzkost. Probuzení v 6 hodin ráno a nutkání spěchat do posilovny je opravdu těžká práce, zvláště když musíte spěchat zpět právě včas pro svou kancelář nebo školu. V této době si opravdu přejete, abyste mohli přeskočit tělocvičnu právě dnes, ale nová generace se více zaměřila na zdravý život a stavbu těla, což je nákaza, která překvapila národ. Okolo této doby, nahrazení vaší tělocvičny ranní jóhou by bylo v pořádku. Ve skutečnosti, jóga je pomalé tempo dýchání cvičení energizuje a uspokojuje vaši mysl, a ne jen vaše tělo. V dnešním článku budeme hovořit o jedné takové józe a o výhodách, které z ní získáte.

Tipy pro začátečníky (jednočinný dopředný ohyb):

Jan Sirsasana (jednočinný dopředný oblouk) je náročná pozice zejména pro začátečníky. To může chvíli trvat, než se boky, dolní části zad a hamstringy dostatečně otevřít, aby umožnily plný rozsah pohybu v těchto asánách. Klíčová věc, kterou je třeba si uvědomit, když děláte tyto asány, je vyvinout určitou úroveň trpělivosti, protože jakýkoli druh agrese, který se ukázal během cvičení těchto cvičení, se bude opakovat pouze v důsledku zranění.

Jan Sirsasana (Hlava do kolenní jógy):

Jan Sirsasana jóga je také známá jako hlava k kolenní póze odvozená ze samotné struktury postoje jógy. Toto je většinou protahovací cvičení nejen pro vaše vnější tělo, ale i pro interiéry vašeho těla. Jedním z hlavních odmítnutí, které přichází spolu s tímto je, že byste měli přísně vykonávat tento jóga prázdný žaludek pro nejlepší výsledky.

Vidět víc: Jathara Parivartanasana Výhody

Jak to udělat?

 • Začněte tím, že položíte jógu a sedíte na ní nohama napnutou před vámi.
 • Ujistěte se, že vaše páteř je rovná a krk je vyrovnaný s vaší dřeně. Při sedění s napnutými nohami by měly vaše prsty směřovat nahoru, když narovnáte nohu.
 • Nyní ohněte jednu nohu, řekněte pravou celou cestu k vašim slabům. Tvé pravé koleno by mělo vypadnout teď, když táhneš nohy úplně zpátky.
 • Dejte prsty na prsty na vnitřní stehno levé nohy, jakmile vydechnete, abyste se dostali ven po natažené noze.
 • Nyní, když se dlaní chytit na špičku, když se ohnete až na kolena, vaše čelo se nakonec dotkne kolen.
 • V tomto okamžiku byste mohl držet dech nebo pokračovat v hlubokém vdechnutí.
 • Jakmile dojde, zvedne se z pozice a po hlubokém dechu začíná s druhou nohou.

Vidět víc: Monkey Pose

Výhody Janu Shirsasana Jóga:

Pokud je rostoucí vyšší je něco, pro co bojujete, je to perfektní cvičení pro vaše tělo. Tyto jemné úseky a tahy, které byste pocítili při výkonu tohoto cvičení, by pomohly vašim svalům se protáhnout, což zase prodlouží vaši strukturu. Tato poloha hlavy na kolena pomáhá při protahování dolní části zad, masíruje a uvolňuje břišní svaly a také pomáhá tónovat ramena. Jakékoli potíže, plynatost a kyselost mohou být ulehčeny touto jógu na vaší straně. Zatímco se ohýbáte a nucíte svou druhou nohu, váš žaludek, obzvláště břicho a střeva, které procházejí, projíždí krví, které vylučuje jakýkoli toxin nebo způsobuje poruchy trávení. Totéž se stane s žaludkem, když zadržujete dech a kyslík je na okamžik odříznuta, čímž se nahradí prázdný prostor proudem krve.

Preventivní opatření a kontraindikace:

 • Hlavními opatřeními, která je třeba dodržovat při držení těla jógy, je zabránit tomu, aby vaše sacrum kleslo dozadu a kolem páteře. Pokud nemůžete pohodlně dosáhnout nohy s rozšířenou nohou, použijte popruh.
 • Přetočte ji kolem chodidla a držte ji tak, aby se vaše paže zcela rozšířily. Ujistěte se, že se při použití pásku nepohnete dopředu.
 • Projděte si lehce ruce po pásku, zatímco držíte ruce a přední část trupu se prodlužuje.
 • Mezi hlavní kontraindikace patří:
 • těhotným ženám a těm, kteří trpí astmatem a hnačkou, doporučuje, aby se omezili na cvičení těchto postojů jógy, pokud nejsou pod přísným dohledem odborníků.
 • Lidé s poraněním kolen a zlomenými kostimi se také nedoporučují, aby tyto postoje praktikovali.

Vidět víc: Chakrasana Výhody

Jan Sirsasana, stejně jako mnoho dopředných zatáček, je považován za obnovovací pózu kvůli uklidňujícímu účinku. Také se říká, že re-energize tělo, zmírnit stres a úzkost. Pevnost ve vašem těle je běžným problémem, s nímž my všichni občas čelíme. Tu nás tahá šlacha a nervy pokaždé, když nejsme opatrní s našimi postoji. Toto cvičení se postará o tuhost těla tím, že protahuje svaly, které přinášejí pružnost v nich. Tato jóga se také vztahuje ke srdci, kde mohou být srdeční problémy udržovány na místě tím, že vykonáváte tuto pozici. Nicméně, když se budete ohýbat tentokrát, musíte držet dech na chvíli, dokud vaše srdce začne bít příliš rychle beat.The břicho také domy vaječníků, a proto tato jóga má také ruku hrát při stanovení menstruačních nesrovnalostí a problémů . To je užitečné hlavně pro ženy, které s těmito problémy neustále trpí. Jóga navždy je známo, že uzdravuje vaši mysl spolu s tělem a je to jen další z mnoha výhod, které vám tato jóga může poskytnout.

Pin
Send
Share
Send