Krása a móda

Jak zlepšit trávení přirozeně

Pin
Send
Share
Send


Existuje přímá souvislost mezi procesem trávení spotřeby - vyloučením jídla a celkovým zdravím a dlouhou životností. Potraviny, které jsou trávené správně, dosahují tělních buněk a tkání, aby je vyživovaly. Takže byste měli brát vážně proces trávení a návyky, které s ním souvisí!

Jak zlepšit trávení přirozeně:

Přečtěte si níže několik tipů a přirozené způsoby, jak lze provést trávicí proces vašeho těla.

1. Vyvážená strava pro dobré štěpení:

Vezměte vyváženou stravu, která zajišťuje výživovou potřebu vašeho těla. Vaše strava by měla obsahovat dobře poměrné podíly sacharidů, tuků, bílkovin, minerálů, vitamínů a hrubosti.

Zahrňte rozpustná i nerozpustná vlákna ve vaší stravě. Nerozpustná vlákna pomáhají zvyšovat množství výkalů, zatímco rozpustná vlákna pomáhají při namáčení vody fekálním materiálem tak, aby se změkčovala. Můžete získat vlákno jíst čerstvé ovoce & zeleniny, ořechy, suché ovoce, celozrnné & luštěniny. Pokud jsou vaše střevní návyky pravidelné, je pravděpodobné, že nikdy nebudete mít problémy, jako je divertikulitida, hromady, syndrom dráždivého střeva apod.

Omezte příjem tuků, protože tuky jsou obtížné strávit a zpomalit celý trávicí proces obecně. Takže při konzumaci určitého množství tuku je nezbytné, protože působí jako maziva pro vaše zažívací trakt, můžete jej ulehčit ve vašem systému párováním tučných potravin s vysokým obsahem vlákniny.

2. Čas jíst vaše jídlo dobře:

Musíte slyšet, že snídaně by měla být nejtěžší, jídlo mírně těžké a večeře by měla být nejlehčí. Také zkuste jídla, ve stejnou dobu, každý den.

Konzumujte maximální množství sacharidů během dne, aby měli dostatek času na trávení vaším tělem a také vám poskytnou dostatek energie k uskutečnění každodenní činnosti. Proteiny můžete užívat v době oběda. Vyvarujte se jídla bohatého na maso a bílkoviny v noci, protože trvají dlouho, než se strávit. Vaše večeře by měla obsahovat jídlo, které vám pomůže získat minerály jako: čerstvý ovoce a zeleninový salát, vegetariáni vařené v minimálním oleji nebo misku polévky. Můžete si vzít mléko jako ranní nebo večerní občerstvení.

3. Spoléhat se na probiotika:

Požádejte svého lékaře, aby vám předepsal některé probiotické kapsle, které obsahují bakterie přátelské k tvorbě střev, které usnadňují proces trávení. Nejen, že vaše jídlo se strávit snadněji, ale také tím, že pomáhá živinám se dobře vstřebávat střevem. Pomáhají při odstraňování laktózy a posílení imunitního systému.

4. Nepřeplňujte své jídlo:

Všechny živiny v potravinách, včetně vitamínů, minerálů, bioflavonoidů, enzymů, mají určitou úroveň tepelné tolerance, za kterou jsou živiny zničeny.

Vidět víc: Rychlý metabolismus

5. Vyvarujte se Sodas:

Soda nápoje obsahují kyselinu fosforečnou, kyselinu uhličitou, která ničí střevní bakterie. Podobně konzumace alkoholu a některých antibiotik rovněž narušuje fungování střevních bakterií. To je jeden z nejlepších tipů, jak zlepšit systém trávení přirozeně.

6. Žvýkat správně:

Jako dítě jste museli slyšet, jak vaši rodiče říkají, abyste dvakrát žvýkali vaše jídlo. Proces trávení začíná v ústech samotným rozemletím jídla na menší peices a míchání se slinami. Takže pokud nebudete správně žvýkat a rozdrtit své jídlo, nebude to správně napadeno kyselinou přítomnou ve vašem žaludku. Takže si posaďte a jíst své jídlo trpělivě a nechte ji jen smažit, příště jíte. správné žvýkání je jedním z jednoduchých způsobů, jak zlepšit trávení.

Více viz: Jak zvýšit imunitní systém

7. Zůstaňte pryč od toxinů:

Vyhněte se toxinům, jako je čaj, káva, sladkosti nebo kouření, protože tyto stimulanty vedou k fluktuaci hladiny cukru v krvi po celý den, což vede k nesprávným stravovacích návykům, k jídlu a stresu.

8. Pijte dostatek vody:

Jak vylepšit systém trávení tím, že vezmete dostatek vody. Voda je nejdůležitější a nejdůležitější věc pro lidské životy, pokud pijete spoustu vody, např. Více než 4 litry za den, pak bude váš trávicí systém a krevní oběh správný a dostatek vody se může vyhnout kameny z ledviny.

9. Nedopusťte jídla:

Mějte menší porce jídla 5 až 6krát denně místo dvou až tří extra těžkých jídel. Užívání malých jídel za den je nejúčinnější způsob, jak zlepšit trávení správně.

Vidět víc: Jak zvýšit metabolismus přirozeně

10. Fiber Rich Food:

Vlákno přidává do jídla, ale obvykle vláknina může být jak rozpustná, tak nerozpustná v závislosti na tom, co přijímáme. Na konci dne vláknina pomáhá vstřebávat výživu z potravy, zatímco přidává sypký materiál k vašemu systému tak, aby vaše střevní pohyby byly řádné a pravidelné, čímž se ujistil, že váš systém je dobře trávený a ne v cestě nadýmání a plynu.

11. Jóga může zlepšit vaše štěpení:

Musíte se divit, jak zlepšit trávení pomocí jógy jako zbraň? Jóga je často považována za předběžné cvičení v nejlepším provedení z pohodlí vašeho domova. jóga se obvykle skládá z měkkého dýchání a několika úseků, balíku, který vám pomůže meditovat při uklidňování a uvolnění vnitřních orgánů, čímž proliferuje metabolismus a trávení.

12. Odříznutí kofeinu:

Káva je obyčejný nápoj pro většinu lidí, kteří se probouzí v počátečních prasklinách rána. Příliš mnoho příjmu kávy může způsobit plyn a nadýmání ve vašem systému, což by určitě poškodilo trávení. Následně byste se měli vyvarovat i čokoládě, která obsahuje kofeinové bity.

13. Zastavte pití a kouř:

Zkrácení pití a kouření je rozhodně dobrý prostředek ke zlepšení trávení. Zde mluvíme o konzumaci alkoholu a příliš mnoho tabáku, který vniká do vašeho systému nikotin, což je vlastnost, která omezuje trávení před bezproblémovou převahou. Totéž platí pro alkohol, který zpomaluje trávení a vede k nadýmání.

14. Stresová úleva:

Stres může být dominantní součástí trávení a složitosti uvnitř vašeho těla. Stres zhoršuje váš systém a stálý proud stresu by rozhodně vedl k těžkým škodám uvnitř těla. Stres zpomaluje tělesné funkce, včetně snížení metabolismu, který velmi brzdí trávení. Vždy se snažte a uklidněte se.

15. Detox období jednou měsíc:

Denně se v těle nahromadí mnoho toxinů, možná během měsíce. Úroveň toxinů, kdy je příliš vysoká, může narušit trávení a související tělesné funkce. To je důvod, proč detoxikační období na několik dní, možná týdně každý měsíc, vám pomůže obnovit váš digestivní systém na nejlepší. Detox lze provést doma samotným tím, že půjdete na dietu šťávy nebo jednoduše tím, že utečete z obvyklých jídel.

16. Pokračování ve stravování:

Tipy, jak zlepšit trávení, vás vrátí k pokračování po jídle. Obvykle, když konzumujete něco příliš horkého nebo příliš pikantního, mohou nastat potíže s trávením. To je důvod, proč je vždy vhodné provádět sekvenční sekvenci, kde hned po jídle zakončíte vaše patra zdravou pouští, jako je jogurt a bobule nebo papája a med nebo jednoduše kouřící čaj černého citronu.

17. Pepřený čaj:

Listy z máty jsou vždy známé svým chladícím účinkem, chlazený pocit, který zanechává, vždycky nás ohromuje. Zde můžeme nyní využít dobrotu této velmi pepermintové k odstranění problémů s trávením, jako je nadýmání, plyn a neklid. Pepřený čaj ochlazuje a uklidňuje vaše vnitřní orgány a zároveň podporuje rychlé trávení.

18. Používejte koření a byliny:

Koření a bylinky jsou často běžnou složkou v každé misce, v podstatě existují, aby přidaly chuť a vypadají na patře. Nyní mnoho lidí často nesouhlasí s používáním příliš horkého koření, protože většina z nich vyvolává poruchy trávení. existují však některé s výjimečnými léčebnými vlastnostmi, jako je kurkuma, skořice, kmín, tymián, petržel a koriandr, které skutečně pomáhají při rychlém trávení, přičemž se ujistěte, že vaše střevní pohyby vám nebrání.

19. Používání ledu:

Jak zlepšit trávení ledem je mírný trik, který si někdo a každý může zvolit. Obvykle po těžkém jídle byste měli vždy po jídle doprovázet chlazenou sklenici nápoje. Pokud nic, prostě využijte ledové sklenice vody. Led ochladí a uvolňuje váš systém, což umožňuje snadné trávení.

20. Med a citron:

Každé ráno se probudíte na Lukeovu teplou sklenici vody, která se mísí se stolní lžící medu a několika stlačením limetky nebo citronu. Vápno naplněné antioxidanty a citrusovými vlastnostmi vytlačuje střevní šťávy, zatímco přirozené léčebné vlastnosti medu mohou uklidnit a uvolnit váš systém.

21. Sledujte rutinu:

Vždy se doporučuje, abyste svůj život založili na určité rutině. Nepravidelné časování jídel nebo každodenní změna plánů nemusí být něco, co vaše tělo zvládne příliš dobře.

22. Zázvorový čaj Zlepšete trávení:

Zázvor je zvláštní koření, které dodává chuť vaší stravě. Protizánětlivý přípravek nejen zklidňuje vaše vnitřní cesty, čímž vylučuje trávení a popáleniny, ale také se stará o nadýmání a plyn tím, že umožňuje rychleji vstřebávat výživné látky v potravinách.

23. Volná ruční cvičení:

Stejně jako jóga, malé cvičení se vždy ukázalo být dobrým prostředkem k udržení vašeho systému zdravého a pracovního. Tato cvičení jsou přísně protahována, zkroucená a podobná a měla by být prováděna po hodinách po jídle. Trochu remorkér a tah vám pomůže strávit jídlo rychleji.

24. Žádný glutenový proužek:

Mnoho studií předtím stěžovalo na přítomnost lepku ve své stravě jako nejčastější příčinu poruchy trávení. můžete vždy konzultovat dietníka, pokud jde o seznam lepených potravin, které byste měli konzumovat. Udržujte příjem glutenu na minimum, pokud jej ne odstraníte pro všechny a jednou z vašeho seznamu stravy a prohlédněte si trávení jako svého přítele po zbytek měsíce.

25. Obezita:

Obezita nebo nadváha mohou být překážkou pro váš systém, který omezuje volný trávicí proces, aby fungoval hladce. S obezitou tuk převažuje, tlak v systému způsobuje nezbytné narušení. Dávejte pozor na vaši váhu a udržujte trávení co nejlépe.

Trávení je domácí slovo, s čímž často čelíme. Potraviny, které žvýkáme tak dobře, klouže dolů po naší potravní trubce a rozpadá se po řadě. Teprve když je veškerá výživa absorbována a zbývající je vyhoštěno z vašeho systému, nazýváme proces hladkým trávením. Když skončíme s narušením tohoto procesu, dojde k problémům jako plyn a nadýmání.

Pin
Send
Share
Send