Krása a móda

20 nejlepších nápravných prostředků pro suchou pleť na obličeji

Pin
Send
Share
Send


Přípravky proti suché kůži jsou závislé na podmínkách sucha. Dámy, které se zabývají chemickými výrobky, mohou zřídka vidět, že pracují.

Mají většinou alternativní vedlejší účinek, což je důvod, proč domácí léky by měly být vždy první možností a prioritou a snažit se vyléčit váš problém.

Přírodní domácí prostředky pro suchou pleť na obličeji:

1. Papája a avokádová maska:

Papája je nejoblíbenějším plodem na ošetření suché pokožky. Pomáhá také při odstraňování jizev, ke kterým dochází v důsledku sucha. Vytvořte pastu z jedné papáje a jednoho avokáda, přidá se banán. Aplikujte na kůži a nechte ji uschnout po dobu nejméně 15 minut. Můžete také použít pouze avokádovou pastu. Je dobré vyživovat kůži a připravit vás okamžitě na párty.

Vidět víc: Přírodní krásy Tipy pro suchou pokožku

2. Okurková maska ​​na suchou pleť:

Okurka je mimořádně užitečná pro suchou pokožku. Přirozeně hydratuje suchou pokožku a zesvětluje tón pleti. Okurky je třeba převést na pastu a poté aplikovat na obličej. Balíček by měl zůstat po dobu 30 minut a pak by to dalo krásnou záři.

3. Pasta vaječného žloutku:

Vaječný žloutek je populární domácí lék na suchou pleť. Maska na obličej musí obsahovat jeden žloutek vajec a jednu lžíci mléka nebo sušeného mléka a jednu lžíci medu. Smíchejte, dokud se nestane likér pasty a nechte 20 minut vysušit a poté se umyjte normální vodou.

4. Banánová obličej :

Banány mohou léčit suchou kůži, protože obsahují vitamíny. Mash up 1 zralý banán a pak se aplikujte jako obličej. Nechte ji 30 minut před vypraním studenou vodou nebo vlažnou vodou. Banánové peelingy obsahují antioxidanty, vitamíny a minerální látky, díky nimž je pokožka vysušena z sucha pouze třením kůže na kůži.

Vidět víc: Jak odstranit suchou pleť z těla

5. Čerstvý krém a citron:

Jedna polévková lžíce čerstvého smetany s malým kurkumovým práškem a několika kapkami citronové šťávy je vše, co potřebujete k tomuto léku. Dobře promíchejte a aplikujte a uchovávejte 15 minut. Masírujte obličej do 5 minut a poté se vyčistěte, jakmile trochu uschne. Pak uvidíte suchou kůži na tváři.

6. Tvarohová pasta:

Tvaroh obsahuje antioxidanty a antiseptické vlastnosti. Kůže je měkká a zářící. Tvaroh lze smíchat s medem a trochou limetky a pak nechat asi 10 minut. Jedná se o skvělý obličejový balíček a řeší problémy suchosti jako kouzlo.

7. Almondová pasta:

Namočte mandle přes noc a oloupejte vrstvu, jakmile se bude dost brzy suché. Přidejte dvě lžíce mléka a malou gramovou mouku, přidá se také citronová šťáva. Použijte obličejový obal a nechte ho po dobu 20 minut. Masírujte kůži a poté ji omyjte vlažnou vodou. Zlepšuje tón pleti a poskytuje pokožku vlhkost.

8. Proper Diet Make Your Face Dry Dry:

Změňte dietu trochu a to by automaticky odráželo vaši pokožku. Všichni tito se stali fitness nadšenci, rádi jíst to nejlepší a dělat pravidelné cvičení k udržení jejich krásy. Jezte potraviny, které jsou bohaté na minerály, mají vejce, mléko, ořechy, hrach, špenát, jablka a pomeranče atd.

9. Aloe Vera Gel:

Aplikujte aloe vera velmi uklidňující a nechte ji asi půl hodiny. Vyhněte se připraveným gelem, nemají dlouhotrvající účinek, některé by mohly ublížit. Nakrájejte kus aloe vera a vytlačte gel na obličej. Funguje jako vynikající zvlhčovač a tvář působí jemně.

Vidět víc: Domácí hydratační prostředky pro suchou pokožku

10. Olejová terapie:

Oleje jsou dobré pro obličej. Oleje, jako je olivový olej, kokos nebo sezam, se mohou chvíli zahřát a masírovat, než půjdete na koupání. Po koupeli se nebudete cítit suché, jako obvykle, protože zachovává vlhkost.

11. Olejové a ricinové oleje:

Směs olivového oleje a ricinového oleje je jednou z nejlepších domácích prostředků pro suchou pokožku. Musíte vzít asi 3 porce olivového oleje a pak jednu část ricinového oleje pro tento olejový koktejl a pak jej nechat nějaký čas odpočívat. Když se obě oleje správně smíchají, můžete je aplikovat a masírovat pěkně tam, kde si myslíte, že vaše kůže vysušila více. Teď, když skončíte s masážní částí, můžete namočit hadřík do teplé vody a pak ji na nějakou dobu držet na masážních částech, dokud se tkanina úplně nezchladí. Nyní odstraňte hadřík, a pokud chcete, můžete olej vypláchnout, ale pouze velmi jemným mýdlem.

12. Honey To Treat pro suchou pleť obličeje:

Med je lékem na řadu problémů s kůží a vlasy a jeho spotřeba je také velmi dobrá pro udržení zdravého a zdravého těla. Můžete také vypustit cukr a navázat přátelství s medem místo něj. Nyní med je hrdina v seznamu léků na suchou pokožku a je také velmi snadné ji použít. Můžete si prostě vzít med v ruce a rozetřít to přes ruce, tvář a tělo a jakékoliv části, které považujete za suché. Držte jej asi 15-20 minut a pak se umyjte jemným mýdlem, abyste získali měkkou a zářící pleť.

13. Mléko:

Ne, není to všechno, pokud máme nějaké studené mléko, které je také kožní lék. Tady mluvíme o teplém mléce. Teplé mléko smíchané s mandlovým olejem je dobrým domácím prostředkem pro suchou pokožku. K tomu potřebujete sklenici teplého mléka a do něj přidáte asi 3-5 kapek mandlového oleje a pak pijete každou noc před spaním. Především budete mít skvělý spánek a tento lék podle knih aromaterapie také pomáhá překonat bolesti suché kůže zevnitř.

14. Sada vajec a oleje:

Vejce jsou nezávisle skvělé přísady pro kondicionování a tohle s olejem je jednou z nejlepších domácích prostředků pro suchou pokožku na obličeji. Pro to musíte vzít jedno vejce a spolu s ním nějaký olivový olej, růžovou vodu nebo jakýkoli jiný éterický olej, pokud chcete. Nyní je dobře promíchejte s lžící, aby se všechny ingredience míchaly opravdu dobře. Nyní použijte tuto směs jako obličejový obal a nechte ji uschnout. Po vysušení můžete prostě jít a umyt si tvář. Nyní se to musí opakovat nejméně dvakrát týdně a ještě lépe v létě za účelem dosažení nejlepších výsledků.

15. Čokoládové balení:

Wow! To zní báječně v pořádku? Ale smutně to není pro jídlo. Musíte dostat čokoládový obličej na pružnou a měkkou pokožku po celý den. To je také jeden z home remedies pro suchou pokožku. Pro to musíte vzít nějaký kakaový prášek spolu s masovým avokádem a také nějakým medem. Nyní musíte tuto směs dobře zabalit a sklopit, aby byla hladká obličejová a tělesná obálka, a dobře ji aplikovat na obličej a tělo. Nechte je vyschnout a pak můžete umýt s dětským mýdlem nebo tělovým mycím prostředkem pro zářící a svěží pokožku.

16. Mango Magic:

Vezměte si hezké a zralé mango a začněte úplně vybírat drť. Jedna z nejlepších léků na suchou pokožku, mango může být opravdu dobré pro vaši pokožku, zejména pro suchou pokožku. Nyní si vezměte polovinu mango buničiny, přidejte do ní nějaký cukr a použijte ji na obličej a ruce jako přírodní pračka a exfoliant. Nyní, když jste vyčistili obličej, můžete zbytek mangové buničiny převzít a poté ji aplikovat přímo na obličej a ruce a sedět tak asi 20 až 25 minut a pak se umyt pro velmi hladkou a zářící pleť.

17. Ocet:

Tam, kde jablečný ocet je jako požehnání pro vlasy s léky a jiné problémy s vlasy, zdá se, prostý ocot také nechce zůstat za sebou a je domácí lék na suchou pokožku. Jedná se o speciální prostředek pro suché ruce, což je běžný problém hlavně v důsledku větrné sezóny venku. Za to jen vzít trochu octu do rukou poté, co jste dokončili všechno své slovo a pěkně si umyli ruku. Nyní osušte pečlivě všude kolem dlaně a horní části až do oblasti zápěstí. Nyní nechte tento přípravek přes noc, aby se nechal nasáknout do pokožky a zjemnit ji.

18. Baby Lotion:

Je zřejmé, že výrobky pro péči o děti jsou zcela zbaveny nejrůznějších drsných chemikálií, které se jinak používají pro dospělé produkty péče o krásu. Teď se zbavit suché kůže, masáž dětského oleje a dětské mléko slouží jako jedna z nejlepších domácích prostředků pro suchou pokožku. Můžete přímo masírovat s dětským olejem nebo dětským krémem před každým dnem spánku a pro dlouhotrvající měkkost můžete do vaší koupelové vody nalít několik kapek dětského oleje a pak je koupat pro lepší výsledky.

19. Přírodní mýdla:

Přírodní mýdla zde neznamenají, že budete muset doma vyrábět mýdla s různými druhy ovoce a zeleniny, stejně jako můžete doma připravit směs, která může působit jako organický šampon. Zde přírodní mýdla znamenají mléčné mýdla, glycerinová mýdla, levandule a další takové mýdla, o kterých se říká, že zvlhčují pokožku. Jsou to dobré a přátelské k pokožce namísto vonných a parfémovaných mýdel, které vůbec nejsou dobré. Tyto přírodní mýdla můžete používat alespoň v zimě, kdy je suchá kůže velmi vážným problémem.

20. Kokosový olej:

Ano kokosový olej není jen skvělý lék na vlasy, ale je také jedním z domácích prostředků pro suchou pokožku na obličeji a těle. Za to musíte udělat téměř nic a také není nutné utrácet peníze. Je to proto, že kokosový olej je něco, co se nachází téměř v každé domácnosti. Stačí si vzít nějaký kokosový olej a teď ho aplikujete přímo na celou tvář a tělo v dostatečném množství, abyste mohli dobře masírovat. Nyní nechte odpočívat nějakou dobu, nebo můžete také následovat tuto terapii tělem turban a pak umyjte olej.

Zvláště během zimy je suchá kůže velkým problémem a někdy má také pocit pálení. Existuje spousta lidí, kteří čelí tomuto problému i během zbytku roku a nyní si můžete vybrat z mnoha suchých kožních léků a udržet je měkčí.

Zdroj obrázku: Shutter stock

Pin
Send
Share
Send