Jóga

8 základních Patanjali jóga Sutras pro začátečníky

Pin
Send
Share
Send


Patanjali, autorka jógy Sutry, nám ukázala velmi krásnou studii přístupu k józe. Jeho učení v mnoha směrech prospělo společnosti a účel této knihy, který měl poskytnout štěstí, radost a naplnění v životě člověka, byl ospravedlněn velmi dobře. Skládá se z dýchacích cviků, Pranayámů, meditace, seberealizace, soustředění a odebírání energie ze svých smyslů.

Jóga Sutra neříká, že jsme špatní nebo dobří lidé, ale pomáhá nám pochopit, že na základě našeho chování nemůžeme získat lepší výsledky. Má osm základních principů, které jsou velmi cenné a smysluplné. Každá z nich byla popsána velmi dobře a má i jiné aspekty. Nicméně, jóga sutra vyžaduje hodně praxe. Není možné se v jediném dni naučit vše. Takže je nejlepší mít trpělivost. Následující odstavce vám poskytnou základní myšlenku.

Patanjali jóga Sutras pro začátečníky

Zde jsme seznam 8 Patanjali jógy sutras v Indii.

1. Yama:

Slovo Yama znamená sebeovládání nebo disciplínu. Je to první část jógové sutry a popisuje společenské chování, v němž najdeme existenci základních morálních principů, jako je pravda, ne krádež, bez chtíče, bez násilí, bez majetku a podobně. Jedná se o přijetí štěstí, radosti, veselí a smích.

2. Niyama:

Druhá hodnotná ústa jógy je známá jako Niyama. To znamená, že se cvičíte nebo se disciplíte. Zahrnuje spokojenost, úspornost, čistotu, studium písem, pochopení a vědomí Boha a jeho božských milostí. Je to také o fyzické čistotě a vzdání se Bohu.

Vidět víc: Tri jóga

3. Asana:

Asana je třetí částí jógy. Jedná se o praktikující různé fyzické postoje jógy. Jsou plné duchovních a zdravotních výhod. Čistí tělo a mysl a také omlazují smysly. Cítíte se dobře a také vám pomůže lépe se zaměřit na to, co děláte. Chcete-li zvýšit svou koncentraci, nic nemůže udělat lépe než asanas.

4. Pranayama:

Pranayama je nazýván ovládáním dechu. Je velmi důležité vědět, jak dechat a způsoby, kterými ji můžeme ovládat. Slovo prana v podstatě znamená energii a je přítomna všude. To protéká přírodou a lidstvem a je velmi důležité pro fyzický a psychologický vývoj člověka.

Vidět víc: Shakti Power Jóga

5. Pratyahara:

Pratyahara znamená ovládat lidské smysly. To je možné, když cvičíte jógu denně, když medituje, dýchá a udržuje jeho postoje. Pomáhá jim ovládat své emoce a pochopit je. Pratyahara je pátým a jedním z nejdůležitějších klíčů Jógy Sutry.

6. Dharana:

Dharana v podstatě znamená osvobodit se od rozptýlení a zaměřit se na jeden konkrétní bod. To je nejlepší pro zvýšení koncentrace. Pomáhá vám lépe se zaměřit. To vás činí lepším žákem a umělcem. Pomáhá vám také lépe si pozorovat věci a pozorovat je.

Vidět víc: Integrální Hatha jóga

7. Dhyana:

Dhyana je sedmá údolí Jógy Sutry a mluví o meditaci. Tato meditace vás upozorňuje na svět kolem vás a pomáhá vám dosáhnout stabilního a klidného stavu mysli. Systém Dhyana jógy popsal i lord Krishna. Tato praxe pomáhá oddělit mayy od reality a pomáhá člověku dosáhnout cíle mokshy.

8. Samadhi:

Samadhi byl také popsán jako stav blaženosti. Tady, ego neexistuje a objevuje se povaha člověka, který je čistý a nevinný. Je to skutečně krásné, nicméně vyžaduje spoustu zaměření. Úplně absorbuje vědomí jedince, i když člověk zůstává vědomý. Tato praxe je relevantní v hinduismu, sikhismu, jainismu a buddhismu.

Obrázky Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

Pin
Send
Share
Send