Jóga

Tadasana jóga (Mountain Pose) - jak dělat a výhody

Pin
Send
Share
Send


Často se cítíme unaveni, zdůrazňujeme, nedostatek a sjezd v těchto dnech a existuje mnoho různých důvodů, proč se to cítí. Vlákna života nás vzala na poplatek a přestože technologie hrála velkou roli v ulehčování životů pro nás všechny, jako lidé, musíme ještě dlouhou cestu respektovat naši mysl, tělo a duše.

Beroume za samozřejmé, že technologie kolem nás bude dělat všechno. Od ranní kávy až po pozdní spánek je k dispozici stroj nebo zařízení, které pro nás dělá téměř vše. Závislost je název hry a bez strojů, zařízení a moderních aplikací máme tendenci se cítit svléklí nebo nahá. Je to kvůli závislosti, že máme tendenci ignorovat nejdůležitější část naší existence, našeho zdraví a blahobytu.

To je důvod, proč odborníci říkají, že i když nemáte hodinu k běhu, jog, čerpadlo žehlička nebo udržet fit, zajistěte, abyste chodili nejméně míli pro pružnost a pohyb těla. To by nám umožnilo vyhnout se sedavému životnímu stylu, kvůli němuž bychom mohli napadat celou řadu onemocnění. Chceme, abyste byli šťastní, zdraví a prosperující. Nicméně za to byste museli udělat trochu od vašeho konce.

Pokud nejste patronem, který by zasáhl tělocvičnu nebo čerpací žehličku, nebudeme vás požádat, abyste se do ní vnucovali. Starověké umění a věda o józe vám mohou pomoci více způsoby než jedna. Dnes bychom rádi s Vámi podrobně mluvili o Tadasanské józe a o tom, jak vám může pomoci, tak prosím, přečtěte si a buďte dobře informováni

Tadasana jóga nebo horská póza:

Tadasana je jednou z nejzákladnějších pódií mezi všemi jógovými pózemi. Tadasana je také známá jako horská póza nebo Samasthiti. Začátečníci mohou tuto představu provést velice snadno. Většina trenérů jógy a fitness center obvykle dává přednost výuce této yogasany nejprve. To je také základ pro některé z ostatních asanas. V závislosti na rodu jógy se tato asaná může mírně lišit. Níže je tedy nejzákladnější forma tadasánské jógy. Tadasana se provádí ve stojící poloze.

Jak udělat Tadasana jóga kroky, přínosy, úpravy, opatření a tipy:

Tadasana jóga kroky nebo horské kroky Pose:

Níže uvádíme krok za krokem instrukce pro tadasanskou jógu nebo horskou pózu nebo samasthiti.

 • Začněte tím, že stojíte rovně, nohy jsou ploché na podlaze a paty mírně od sebe. Ale zajistěte, aby se základna vašich prstů dotkla druhého.
 • Nyní rozdělte váhu stejně tak na každou z vašich nohou. Toho lze dosáhnout šířením prstů a zvednutím. Pokračujte v tom, dokud neucítíte, že váha byla rovnoměrně rozdělena oběma nohám a máte pocit, že jsou zcela vyvážené.
 • Bez vytvrzení břicha udržujte stehna svalů pevná.
 • Nyní mírně zvedněte vnitřní členy kotníků tak, aby se zdálo, že nohy jsou zakulaceny.
 • Otočte horní část stehna a zvedněte panvové svaly směrem k pupku a současně protáhněte vaši končetinu.
 • Mentálně pomocí imaginární energie linku, zkuste propojit vaše slabiny na vnitřní stehna a trup. To by pomohlo udržet rovnováhu, když se protáhnete.
 • Roztáhněte ramenní listy a obloukte je směrem k zádech. Udržujte lopatky nakloněné a pomalu je uvolněte. Při tom nehýbejte žebra.
 • Zvedněte hrudní končetinu a přitiskněte ruce k zadní části trupu.
 • Zatímco v této poloze musí být střed vašeho hřbetu v souladu s centrem pánve. Brada musí být rovnoběžná s podlahou. Udržujte krk a oči měkké.
 • Zůstávejte v této poloze po dobu 30 sekund, co nejrychleji dýchání. Pokud můžete vydržet zůstatek delší, prodlužte ji na minutu nebo více.

Výhody Tadasana nebo Mountain Pose:

Fyzické výhody:

 • Tadasana má za cíl posílit stehna, kolena a kotníky.
 • Pomáhá dělat břicho a hýždě pevnou.
 • Pomáhá rozvíjet dobrou pozici.
 • Pomáhá také vymýtit mysl a uklidnit nervový systém, čímž se zlepšuje koncentrace a zvyšuje bdělost.
 • Póza pomáhá posílit spodní část těla a také nosné spoje.

Terapeutické výhody:

 • Tadasana může pomoci při léčbě ischias.
 • Pomáhá snižovat problémy s plochými nohami.

Vidět víc: Ryby Pose Jóga Výhody

Modifikace pro Tadasana Jóga nebo Mountain Pose:

 • Pokud byste chtěli zkontrolovat vyrovnání vašeho pózu, můžete stát proti zdi tak, že paty, křídel a lopatky se dotýkají stěny. Ujistěte se, že se vaše záda nedotýká stěny.
 • Můžete také rozšiřovat nohy o několik centimetrů, přičemž střední a druhá špička směřující vpřed, pokud je těžké vyvážit.
 • Chcete-li, aby póza byla ještě náročnější, natáhněte ruce nahoru. Držte ruce kolmo k podlaze. Musí být rovnoběžné a dlaně musí směřovat dovnitř. Chcete-li pózu dále prohloubit, vložte prsty a prodlužte je před trup.

Bezpečnostní opatření pro Tadasanskou jógu nebo horskou pózu:

1. Pokud máte problémy, jako je bolest hlavy, nespavost a nízký krevní tlak, nesmíte tuto asanu provádět.
2. To také není vhodné pro osoby, které mají zdravotní stav, který ovlivňuje rovnováhu.

Přípravné a následné pozice:

Přípravné pozice pro Tadasanu jsou adho mukha svanasana a uttanasana.
Většinu asanů může následovat Tadasana. Mohli byste udělat téměř každou stálou pózu jako sledování tadasány.

Některé další upozornění pro vás:

Stejně jako je tomu dříve, lidé s onemocněním by neměli vůbec praktikovat postavení tadasana jógy. Také pokud máte potíže se závratě nebo lehkou hlavou, pak byste se měli skutečně držet dál od toho. Také se neomezujte, když děláte jógu. Je velmi důležité, aby vaše tělo a končetiny byly uvolněné, zatímco cvičíte jógové postoje. Celé zasedání se jinak děje marné. Důležité je také, abyste viděli lékaře a poraďte se s ním předtím, než začnete s pokročilou jogou, protože je tím nejlepším člověkem, který vám bude schopen říct o všech vašich problémech a co byste se měli vyvarovat. Jóga je důležitá pro tělo, ale cvičení špatným způsobem nebo v nesprávných podmínkách může mít pro vás mnoho negativních účinků.

Tipy pro začátečníky:

Chcete-li zlepšit rovnováhu během této představy, můžete stát s nohama od sebe o pár centimetrů, kdekoli mezi 3 a 5 palců.

Vidět víc: Sedící vpřed jádro ohýbání

Varianty v Tadasanské józe nebo pohoří Pose:

Mohou existovat spousty modifikací a změn v tom, jak dělat tadasanu a jako jsme již představili podrobnosti o změnách, pojďme se nyní podívat i na určité varianty.

1. Především je důležité vědět, že tadasana póza je o vyvažování a může trvat trochu času, aby se dosáhlo dokonalé rovnováhy. Zarovnání vašeho těla je také velmi důležité v tomto případě, a pro to musíte vyzkoušet část vyvažování stěny, aby vám to ulehčilo.

2. Chcete-li získat co nejvíce výhod tadasany, měli byste je cvičit správným způsobem. Teď to neznamená, že musíte být odborníkem od prvního dne samotného. Co můžete udělat, je zpočátku stát na hip-distance od sebe a pak začít tím, že vaše nohy brzy brzy, že začnete vyrovnávat v těle.

3. Pro těhotné dámy existuje mnoho výhod tadasany, které můžete získat, ale ujistěte se, že jste již viděli lékaře a pak ho cvičili. Vzhledem k tomu, že váha vašeho těla je daleko víc a že v něm existuje nerovnováha kvůli břišní části, je velmi normální, že byste mohli čelit problémům s vyrovnáváním. Pro vás můžete šířit nohy, dokud je to pro vás pohodlné, ale ujistěte se, že jste vycvičili cestu, abyste získali perfektní pózu během této doby.

4. Pokud chcete, aby celé zasedání bylo ještě náročnější, můžete při zavádění této postoje zavřít oči a brzy budete schopni pochopit, jak skvěle provádět tadasana.

Vezměte tipy pro Tadasana jógu:

 • Nejlepší tip, jak nastavit perfektní zarovnání, je pracovat přímo ze spodní části těla a pak se pohybovat nahoru. To znamená, že musíte začít hned od prstů a pak se pohybovat po kotnících a potom po lýtkách, stehnech, pasu a horní části těla.
 • Chcete-li najít správné držení a rovnováhu Vaší váhy a těla, můžete se přizpůsobit tím, že se nakloníte dopředu a pak se budete ohýbat a pak se pohybujete vpravo a vlevo. To vám pomůže najít rovnováhu mezi nohama.
 • Zkuste a nastavte zarovnání pokaždé, když začnete držet pózu po návratu do výchozí pozice.

Vidět víc: Jak na to

Pin
Send
Share
Send