Strava

9. měsíc těhotenská strava - Které potraviny je možné jíst a vyhnout se

Pin
Send
Share
Send


V této fázi nebo těhotenství je tělesná struktura dítěte téměř vyvinuta. Dítě dostalo větší váhu a mozek, plic se neustále rozvíjí. Stačí vstoupit tento měsíc, můžete cítit větší váhu, která může ovlivnit vaše trávicí proces. To je důvod, proč je třeba zálohovat tělo živiny správnou diety.

Co k jídlu:-

Potraviny obohacené o vlákninu:

Potřebujete denně konzumovat potraviny obohacené o vlákninu, abyste předešli poruchám zácpy během tohoto období. Tuto složku byste měli zahrnout do 9. měsíce těhotenského jídla, který může být dostupný prostřednictvím různých čerstvých zelenin, ovoce, luštěnin a zrn atd. Více častými zdroji jsou avokádo, brokolice, bílé fazole, černé fazole, karfiol, zelené listy, kukuřičné krupice apod. V případě těžké konzumace vlákniny doporučujeme dávat spousty vody, které vám dávají vodní rovnováhu ve střevě.

Potraviny obohacené železem:

Železo je minerál, který vám zabraňuje napadení anémie. Těhotenství může být příčinou neobvyklého úniku krve nebo hemoragie cév. To může vést k nedostatku hemoglobinu ve vašem těle. Chcete-li snížit účinek, je třeba užívat dietu v 9. měsíci těhotenství včetně 25 až 27 mg spotřeby železa denně. Některé čerstvé a přírodní zdroje jsou čočka, vejce, bobule, rozinky, špenát, suché potraviny, sójové kuře, ryby atd.

Vidět víc: Dieta během 8Th měsíce těhotenství

Potraviny obohacené kyselinou listovou:

Kyselina listová pomáhá odolat porodním poruchám u dítěte, jako je spina bifida. Pomáhá také při konstrukci červených krvinek a struktury DNA. Netřeba dodávat, že je to jedna z životně důležitých složek, které tělo potřebuje v době 9 měsíce těhotenského dietního plánu, který může být spotřebován 600 až 800 mg denně. Některé velmi běžné zdroje kyseliny listové v dosahu jsou cizrna, luštěniny, zelené listy, papája, obiloviny, oves, špargle, čočka, pomeranče atd.

Potraviny obohacené vápníkem:

V tomto stádiu vápník vyžaduje ve zvětšeném množství. Musíte dát vašemu dítěti silnou strukturu kostí, stejně jako potřebujete, aby jste byli připraveni na nadcházející porod. Je to neocenitelné více než cokoli jiného, ​​pokud jde o obsah vápníkových složek ve stravě během 9. měsíce těhotenství, aby došlo k porodu zdravého dítěte. Můžete užít vápník v různých potravinách, jako jsou banány, zelené listy, ryby, libové maso, ořechy, vejce, mléčné výrobky, sezam, mandle, oves atd.

DHA obohacené potraviny:

Je to typ mastné kyseliny, který je nezbytný pro vývoj mozku. Měli byste denně konzumovat 200 mg DHA různými potravinami, abyste svým vnitřním dětem poskytli základní složky pro vývoj čelní smyčky mozku. Tento prvek může být dostupný prostřednictvím ovocných šťáv, vajec, mléka, arašídového másla apod.

Vitamín A obohacené potraviny:

Vitamin A pomáhá rozvíjet oči, krevní buňky, kůži, imunitu a schopnost odolávat infekci uvnitř těla dítěte. Potraviny obohacené vitamínem A jsou například sladké brambory, špenát, cantaloupe, mrkev atd. Potřebujete také tento vitamín konzumovat denně.

Vitamin C obohacené potraviny:

Jedná se o jednu ze základních složek během tohoto trimestru. Pomáhá urychlit spálení železa v krvi. Měli byste užívat 80 mg vitaminu C denně za přírodní jídla. Je k dostání prostřednictvím různých citrusových potravin, brokolice, rajčat, pomerančů, květáku atd.

Potraviny obohacené bílkovinami:

Měli byste vzít bílkoviny různými potravinami ve správném poměru, abyste se přizpůsobili nadcházejícímu porodu. Je to životně důležitá složka, která dítěti a vy jste zdrojem síly. V tomto stadiu je třeba denně konzumovat 50 až 55 gramů bílkovin. Společnými zdroji jsou vejce, tofu, mléko, jogurt, ryby, kuřecí maso atd.

Vitamín B12 obohacené potraviny:

Můžete absorbovat složku vitaminu B12 různými zdroji přírody, jako jsou kuřecí maso, ryby, mléčné výrobky, mléko atd. Stejně jako yo8u můžete navíc doplnit tento vitamin.

Potraviny obohacené sacharidy:

Některé běžné a dostupné zdroje sacharidů jsou jahody, zelenina, chleby z celých obilovin, luštěniny, těstoviny, sladké brambory, fazole vodní melouny apod. Složité sacharidy byste měli konzumovat namísto jednoduše na denní bázi v omezeném množství dle doporučení lékaře.

Vidět víc: 7Th měsíc těhotenského stravovacího diagramu

Co ne jíst: -

Měkký sýr:

Měli byste se vyhnout zralému sýru jako brie, modré žíly apod. Může obsahovat listeriu, což je neočekávaná součást dodávky. Při těhotenství může způsobit potíže. Pokud máte rádi sýr, můžete si vybrat tvrdý sýr.

Káva:

Obsah kofeinu může zvýšit příznaky zácpy během poslední fáze těhotenství. Pokud jste zvyklí na kávu, musíte se zbavit tohoto zvyku. Abyste to ulehčili, můžete konzumovat obrovské množství ovocných šťáv.

Alkohol a tabák:

Měli byste se vyhnout obsahu alkoholu a tabáku, abyste mohli porodit zdravé dítě bez jakéhokoli zdravotního problému. Při těhotenství může způsobit několik komplikací. Má také nežádoucí účinky, jako je neobvyklé krvácení. To je důvod, proč byste se měli vyhnout všem těmto závislostem hákem nebo krkem.

Nepasterizované mléko:

Mléko bez pasterizace může být pro těhotnou dámu velmi nebezpečné, zejména v závěrečné fázi. Musí se vyvarovat veškerého mléka, které není vařené. Surové mléko by se mělo přísně vyhýbat spolu s kozím mlékem, protože v době těhotenství je velmi riskantní. To může způsobit toxoplazmózu během třetího trimestru těhotenství.

Vidět víc: 6Th měsíc těhotenského stravovacího diagramu

Pate:

Obsahuje listeriu a může se poškodit vytvořením listeriózy v děloze. Je to horní prvek, který se během těhotenství vyhnout. Jinak by konzumace tohoto obsahu mohla poškodit život dítěte uvnitř dělohy. Může to být důvodem porodu při porodu a vede ke vzniku nemocného dítěte. Měli byste se vyvarovat paštu z hlediska zdravého porodu.

Správná strava po celou dobu těhotenství vám pomůže získat zdravé dítě. V poslední fázi těhotenství v trimestru byste měli věnovat větší pozornost správné stravě. Musíte užívat živiny a základní složky ve správném poměru. Kromě toho, že děláte své diety, musíte také udržet sebe hygienu a hodit se k velmi blízké termínu dodání.

Pin
Send
Share
Send