Jóga

Prasarita Padottanasana - Jak dělat a výhody

Pin
Send
Share
Send


Prasarita Padottanasana nebo postranní postoj vpředu s širokými nohama je jednou z nejúčinnějších a nejkomplikovanějších postojů jógy všech dob. Toto cvičení jógy je dobré pro nohy, slabiny a také pro dolní část zad. Prasarita padottanasana praktikuje řada lidí od věků a má pozitivní vliv na řadu škodlivých onemocnění.

Je vhodný jak pro muže, tak i pro ženy a měl by být každodenně cvičen. Tato poloviční obrácená postoj asany nebo jógy se doporučuje hlavně lidem zabývajícím se problematikou deprese nebo nejistoty. Lidé, kteří se pokoušejí o rozvoj osobnosti, se také doporučují, aby tuto asanu dvakrát denně.

Předpokládá se, že tato konkrétní postoj nějak vytváří propojení mezi myslí a tělem a zlepšuje schopnost praktiku soustředění. V tomto konkrétním asanu jsou nohy a hlava drženy na podlaze, zatímco zbytek těla je podporován boky a zadními svaly. Sirsasana, která je dalším účinným jógovým postojem, přijde po této držení těla a to je považováno za dobrý zahřátí nebo nejlepší start před tím, než skočí do Sirsasana.

Prostřednictvím této obrácené polohy jógy se táhnou a posilují kostičky a svaly dolní části zad. Cvičení této asany správně účinně ochlazuje tělo a poskytne tělu estetické rysy. Správná praxe Prasarity Padottanasana ochladí mysl a udělí pocit klidu a klidu.

Vidět víc: Pasasana

Jak to udělat Prasarita Padottanasana:

Za prvé, budete muset stát s rukama položenými v pasu. Pokud je to potřeba, trochu se roztáhnete před provedením této obrácené pozice jógy. Nyní roztáhněte nohy široce od sebe, zatímco vdechujete. Teď vydechněte a protáhněte páteř a přiveďte boky dopředu.

Druhý krok vyžaduje, abyste uvolnili ruce a položili je na podlahu tím, že se dotýkáte země pouze špičkami prstů. Pokud máte krátkou výšku, můžete jednoduše použít cihly namísto roviny podlahy. Ruce by měly být umístěny od šířky ramen.

Nyní prodlužte nohy a pomalu zvedněte hrudník. Tím, že držíte záda tuhý, zkuste se podívat. Vezměte si hlavu na podlahu, ohýbáním loktů, aby podpořila trup. Odložte korunu hlavy na podlahu a pokuste se položit ruku nohama. Udržujte tuto pozici po dobu 30-40 sekund. Nepoužívejte příliš velký tlak na paže. Pokuste se udržet co nejvíce tlaků na nohou.

Teď pomalu vydejte tím, že zvednete hlavu a narovnáte lokty a ruce. Pokud jste začátečník, vaše paže už budou bolet.

Vidět víc: Bakasana jóga Výhody

Výhody:

Toto cvičení jógy má mnoho výhod. Některé z nejlepších výhod jsou popsány níže.

  • Za prvé, tato obrácená pozice jógy sníží depresi a zvýší vaši úroveň důvěry.
  • Za druhé, nervová soustava je omlazována touto pozicí a srdce a plíce jsou elektrifikovány. Lidé trpící problémy s krevním tlakem naleznou toto cvičení jógy velmi prospěšné, protože účinně snižují hladinu cukru v krvi.
  • Prasarita Padottanasana také harmonizuje břišní svaly a také snižuje bolesti hlavy způsobené nadměrným stresem.
  • Vzhledem k tomu, že existuje mnoho roztahování spojených s touto cvičnou cvičení jógy, široko-nožní postoj jógy v ohybu vpředu úspěšně sníží bolesti dolní části zad.

Vidět víc: Přívěsek Pose

Obrázky Zdroj: Shutter stock

Pin
Send
Share
Send