Jóga

Ardha Matsyendrasana - Jak dělat a jeho výhody

Pin
Send
Share
Send


Ardha Matsyendrasana je také známý jako polní pán ryby představují. Tato jóga póza je velmi častá pro lidi, kteří trpí problémy s páteří. Jóga Matsyendrasana je pojmenována podle skvělého jogína Matsyendranath, který byl skutečným zakladatelem jógy. Tato jóga nejen pomáhá při léčbě nervových poruch, ale také poskytuje klid všem svým praktikům.

Tato póza často dává praktikovateli perfektní fit a poskytuje mnoho zdravotních přínosů. To představuje nejen energii našeho těla, ale také pomáhá při obnově rovnováhy těla. Postupujte podle níže uvedených kroků, pokud se chcete dozvědět tuto asanu.

Kroky pro dělání Ardha Matsyendrasana

1. Jen položte rohož na podlahu.
2. Za prvé, jen sedět v Padmasana představovat a udržet své tělo v komfortní zóně. Nechte celé tělo v relaxačním režimu.
3. Nyní opatrně začněte ohýbat dozadu. Poskytněte podporu tělu rukama a lokty.
4. Nyní začněte mírně zvedat hruď. Pomalu vzít hlavu zpět a velmi opatrně začnete snižovat korunu hlavy směrem k podlaze. Ujistěte se, že neleží na podlaze.
5. Nyní pomalu, držte své velké prsty a jen odpočívejte lokty na podlaze.
6. Nechte svou hlavu, hýždě a nohy podporovat váhu celého těla.
7. Nyní opatrně vraťte celé tělo zpět do výchozí polohy. Jen zvrátit pořadí vašich pohybů.
8. Nyní můžete jednoduše opakovat asanu s nohama překročenou na opačné straně.
9. Ujistěte se, že jste drželi tuto asanu alespoň 3 minuty.
10. Také dýchat pomalu a hluboce, když jste ve finální pozici.

Tuto asanu můžete procvičovat denně. Pro lidi, kteří právě začali tuto asanu, může být tato asana trošku obtížná. Během této doby můžete začít s trochou variací. Tuto jógu můžete procvičovat pomocí zákrutů. Twisty vám poskytují spoustu flexibility a určitě vám pomohou při vyrovnávání. Matsyendrasana pomáhá udržet vás zdravá, mladá a energická.

Ujistěte se, že tuto asanu praktikujte 5 minut brzy ráno. Lidé trpící srdečními chorobami a bolestmi zad by se měli vyhnout této asaně. Poraďte se s lékařem dříve, než cvičíte tuto asanu. Praxe to asana ve vašich mezích. Tato asana vám poskytuje řadu výhod.

Vidět víc: Navasana Boat Pose

Výhody Matsyendrasana

Matsyendrasana má za to, že poskytuje svým praktikům obrovské výhody. Tvrdí, že zničila smrtelná onemocnění v lidském těle. Pomáhá také při probuzení kosmické energie nazývané kundalini uvnitř vašeho těla. Pomáhá při tahání boků, ramen, krku a páteře. Snaží se uvolnit vaše tělo ze všech druhů bolesti a únavy.

Pokud trpíte bolesti ischiasu nebo těžké bolesti zad, pak praktikovat tuto konkrétní pózu ulehčí vaše tělo v dlouhodobém horizontu. Je považována za terapeuticky účinnou pro osoby, které mají problémy s astmatem a poruchy plodnosti. Tato asaná stimuluje vaši trávicí vlákninu a pomáhá zvyšovat vaši chuť k jídlu. Lidé, kteří často trpí problémem trávení, by měli tuto asanou zahrnovat do každodenních činností.

Mnoho lidí si může být vědoma, že tato asaná také stimuluje ledvinu a játra a pomáhá při správné funkci těla. Spousta žen cvičí tuto jógu, aby tónovala jejich abs. Nyní jsou oba muži a ženy velmi vědomi zdraví. Takže se pokoušejí zahrnout jógu do svých aktivit v denním seznamu. Nejenom energizuje jejich tělo, ale také dlouhodobě řeší jejich tělesné problémy.

Vidět víc: Výhody Ardha Chandrasana & Low Lunge Jóga

Obrázky Zdroj: 1.

Pin
Send
Share
Send